Leczenie zachowawcze

platelet rich plasma preparation syringe with plasma hands 179755 10575 - Guardian Clinic

PRP - Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe stosuje się w celu pobudzenia i przyspieszenia procesu regeneracji tkanek. Znajduje swoje zastosowanie m.in. w ortopedii, medycynie sportowej oraz chirurgii rekonstrukcyjnej. Zabieg  przyspiesza procesy gojenia ran i regeneracji tkanek poprzez stymulację komórek macierzystych produkujących kolagen. 

Exogen

Aparat EXOGEN przeznaczony jest do nieinwazyjnego leczenia wszystkich defektów (ubytków) kostnych (z wyłączeniem obszaru kręgów oraz czaszki) obejmującego leczenie opóźnionego zrastania kości, braku zrostu, złamań przeciążeniowych oraz zespolenia stawów. Aparat EXOGEN wskazany jest również do przyspieszania procesu gojenia świeżych złamań, naprawy po zabiegach osteotomii, naprawy po zabiegach transportu fragmentu kostnego i naprawy w zabiegach osteogenezy dystrakcyjnej.

BIOV Home Device img min - Guardian Clinic
img endoret formulaciones generica - Guardian Clinic

PRGF

Terapeutyczne zastosowanie Endoret® (PRGF®) w chirurgii ortopedycznej i medycynie sportowej jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia artrozy, urazów ścięgien, więzadeł i mięśni, a także w gojeniu złamań czy operacjach chirurgicznych.

Może być stosowany w procesie leczenia:
– zerwanych ścięgien
– rekonstrukcji ACL
– pęknięć kości
– urazów chrząstki

nSTRIDE

APS nSTRIDE to autologiczna (pochodząca z organizmu pacjenta) terapia przeznaczona do stosowania w leczeniu bólu stawów związanego z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. W badaniach laboratoryjnych wykazano, że APS nSTRIDE chroni komórki chrząstki. Ta funkcja ochronna może także spowolnić postępowanie choroby zwyrodnieniowej stawów.

1 1 - Guardian Clinic
29983051 1890238861006860 7631015406747153752 o - Guardian Clinic

Orthokine

Terapia Orthokine® interweniuje przyczynowo w procesy biologiczne w stawach, mięśniach i kręgosłupie. Korzystne białka sygnałowe (cytokiny i czynniki wzrostu) są wstrzykiwane jako część serum Orthokine®. Skutecznie docierają one do miejsca stanu zapalnego i bólu.

Terapia Orthokine® przywraca naturalną równowagę cytokin, powstrzymując stan zapalny i postępujące niszczenie tkanek. Korzystne białka sygnałowe zastępują Interleukinę-1 dzięki czemu poszczególne cytokiny IL-1Ra odzyskują naturalną równowagę. Czynniki wzrostu są odpowiednie do ochrony chrząstki stawowej przed dalszymi uszkodzeniami.