Diagnostyka Motoryczna

W naszym szpitalu pacjenci mogą skorzystać także z diagnostyki motorycznej. Ma ona na celu sprawdzenie i ocenienie zdolności funkcjonalnych u osób aktywnych fizycznie, dla których możliwe staje się dopasowanie optymalnego zestawu treningowego. Diagnostyka motoryczna skierowana jest także dla pacjentów po przebytych urazach, zabiegach lub operacjach w celu stworzenia planu rehabilitacji. Ocenie podlegają takie aspekty jak siła mięśniowa, koordynacja ruchowa, mobilność oraz stabilność postawy ciała. Pacjenci pooperacyjni mają szansę monitorowania swoich postępów dzięki testom funkcjonalnym opartym na kilku fazach rehabilitacji, w których skład wchodzi: powrót do biegania, ocena gotowości do skoków oraz możliwość powrotu do sportu.

Nasze metody diagnostyki motorycznej

W celu oceny zdolności naszych pacjentów korzystamy z wielu urządzeń, w tym m.in. z KINEO System (Globus) oraz Back In Action (Corehab). Dzięki nim możliwa staje się ocena funkcjonalna, na podstawie której osoby po urazach i zabiegach mogą uzyskać zaplanowaną rehabilitację dostosowaną do ich możliwości, natomiast sportowcy mogą dopasować indywidualny zestaw treningowy.

KINEO System (Globus) umożliwia ocenę siły kończyn dolnych i górnych, a także tułowia. Maszyna wyposażona w silnik elektryczny oraz inteligentne oprogramowanie pozwalają uzyskać wyczerpującą ocenę, oraz szczegółowe raporty dotyczące takich aspektów jak siła czy dysbalanse mięśniowe. KINEO System (Globus) jest stosowany zarówno w treningu sportowym, jak i rehabilitacji nawet od pierwszych faz pooperacyjnych kolana lub barku.

Back In Action (Corehab) to natomiast urządzenie do wykonywania diagnostyki motorycznej, które składa się z 7 ćwiczeń. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie testu równowagi na platformie proprioceptywnej, a także ocenienie wysokości oraz mocy wyskoku dzięki odpowiedniemu czujnikowi, stabilności, kontroli nerwowo-mięśniowej, siły, koordynacji, szybkości i zwinności przy użyciu „drabinki poziomej”. Test Back In Action znajduje swoje zastosowanie zarówno u sportowców, jak i osób po operacji kończyny dolnej, którzy chcą powrócić do dawnej sprawności fizycznej.

IMG 8692 multistation - Guardian Clinic

Nasi trenerzy

POZNAJ NASZĄ KADRĘ