Trening Motoryczny

Sport, zarówno w pojęciu zawodowym, jak i hobbystycznym, jest chętnie wybieraną aktywnością. Trening motoryczny jest podstawą dla każdego człowieka, ponieważ umożliwia rozwinięcie ogólnej świadomości na temat naszej sprawności. Jeżeli chcemy z powodzeniem biegać, pływać czy podnosić ciężary, warto zaplanować trening oporowy, który pozwoli nam rozwinąć zdolności motoryczne.

Trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni to forma aktywności fizycznej, która jest wykonywana wyłącznie pod okiem instruktora. Redukcja stresu, wzmocnienie stawów i kości oraz poprawienie wyglądu sylwetki i ogólnej sprawności – właśnie takie efekty może przynieść EMS. Elektrostymulacja odbywa się po wcześniejszym założeniu specjalnego kombinezonu, który minimalizuje ryzyko powstawania kontuzji oraz przyczynia się do budowy masy mięśniowej przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu.

Ćwiczenia oporowe na zredukowanie stresu oraz poprawę szybkości, gibkości i ogólnej koordynacji są uniwersalną formą aktywności fizycznej, która może zostać spersonalizowana.

Zaletami treningu oporowego są między innymi:

wzmocnienie kości i stawów
obniżenie poziomu złego cholesterolu
redukcja stresu
zapobieganie urazom
poprawienie sylwetki
poprawa zdolności motorycznych (siła, szybkość, eksplozywność, wytrzymałość, gibkość, koordynacja)
rozbudowa tkanki mięśniowej
spalanie tkanki tłuszczowej
podniesienie sprawności ogólnej
blurred cardio machines scaled - Guardian Clinic

Przygotowanie motoryczne to również nieodzowna część profesjonalnego sportu.
Zadaniem trenera przygotowania fizycznego jest zapobieganie urazom, na które narażeni są profesjonalni sportowcy oraz rozwijanie ich zdolności motorycznych, co ma doprowadzić do poprawy wyników sportowych.

W treningu wykorzystuje się zarówno elementy tak fundamentalne:

  • kalistenika (trening z własnym oporem ciała)
  • gimnastyka sportowa
  • plyometria (trening eksplozywny)
  • podnoszenie ciężarów (sztangi, kettlebells, hantle, piłki itd.)
  • biegi i inne elementy poruszania się

jak również pomoce technologiczne takie jak:

  • maszyny ekscentryczne
  • maszyny pneumatyczne
  • trenażery treningowe

Poprzez współpracę lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego otrzymujemy również idealną drogę powrotu do pełnej sprawności po urazach. Trening motoryczny jest ostatnim, fundamentalnym etapem w powrocie do zdrowia.

„Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę” – Edward Stanley

Trening EMS

Trening EMS to forma innowacyjnego treningu, który oparty jest na elektrostymulacji mięśni. Podczas treningu zakłada się specjalny kombinezon I wykonuje proste ćwiczenia pod okiem instruktora. Dzięki dodatkowej stymulacji prądem efektywność ćwiczęń znacząco wzrasta. Zaletą takiego treningu jest szybsza regeneracja po wysiłku oraz zminimalizowanie ryzyka ewentualnych kontuzji.

Do głównych efektów zalicza się:

przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
budowę masy mięśniowej
redukcję cellultitu
poprawę jędrności skóry
116426086 1699950616838563 2274994141468222206 n - Guardian Clinic

Wskazania:

Przeciwwskazania: