Fizjoterapia

Wsparcie funkcjonowania organizmu odbywa się m.in. z wykorzystaniem fizjoterapii. Usługi z tej dziedziny medycyny świadczone są w naszym prywatnym szpitalu w Koninie w ramach pakietu rehabilitacyjnego. Fizjoterapeuta przyjmuje pacjentów wymagających oceny, diagnozy i leczenia schorzeń oraz urazów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, nerwowym, oddechowym, a także innymi aspektami fizjologii człowieka.

Aby umówić się na wizytę prywatnie w szpitalu w Koninie, wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na temat dostępnych terminów oraz usług wchodzących w zakres pakietu rehabilitacyjnego można też uzyskać osobiście w placówce zlokalizowanej na ul. Świętojańskiej 20h.

icon cardiology - Guardian Clinic

Rehabilitacja

Zadaniem fizjoterapeuty w ramach pakietu rehabilitacyjnego jest przeprowadzenie analizy czynników wpływających na zaburzenia funkcji ciała. Na tej podstawie opracowuje strategię terapeutyczną, której głównymi celami są odbudowa możliwości ruchowych oraz redukcja dolegliwości bólowych pacjenta podczas wizyt w prywatnej placówce.

read more + »
icon gastroenterology - Guardian Clinic

Diagnostyka Motoryczna

Ocena motoryczna stanowi wstęp do procesu terapeutycznego i polega na analizie zdolności ruchowych pacjenta. Jest przeprowadzana przez fizjoterapeutę i ma na celu zidentyfikowanie obszarów wymagających interwencji. Umożliwia to przygotowanie schematu dalszej terapii w ramach pakietu rehabilitacyjnego.

read more + »
icon pulmonology - Guardian Clinic

Trening motoryczny

 Pakiet rehabilitacyjny w prywatnym szpitalu w Koninie uwzględnia moduł treningu motorycznego opracowany przez fizjoterapeutę, który polega na realizacji zestawu ćwiczeń. Celem tych działań jest rozwijanie koordynacji ruchowej oraz wzmacnianie mięśni, przy czym program jest dopasowany do predyspozycji pacjenta.

read more + »
icon cardiology - Guardian Clinic

Fizykoterapia

 Jest to dział medycyny wykorzystujący czynniki fizyczne w procesie leczenia. Procedury takie jak terapia ciepłem, światłem czy wodą są stosowane w celu wspomagania regeneracji, łagodzenia bólu oraz poprawy funkcji ruchowych.

read more + »
icon gastroenterology - Guardian Clinic

Odnowa biologiczna

 Procedury te skupiają się na wspieraniu naturalnych procesów regeneracyjnych ciała. Fizjoterapeuta może włączyć elementy tzw. odnowy biologicznej do indywidualnego planu rehabilitacji.

read more + »

Chcesz się umówić?

Jeśli masz pytanie, skontaktuj się z nami!