Ortopedia

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem zarówno wrodzonych, jak i nabytych zaburzeń układu ruchu. Ta niezwykle szeroka dziedzina objemuje m.in wady postawy (skolioza, wady statyczne kończyn dolnych), zmiany zwyrodnieniowe (zmiany zwyrodnieniowe stawów), zmiany nowotworowe kości, czy popularne uszkodzenia urazowe, jak; złamania, skręcenia oraz wszelkie inne urazy uszkadzające lub całkowicie uniemożliwiające motorykę. Warto pamiętać, że ortopedia sięga bardzo daleko, bowiem obejmuja ona dolegliwości wynikające zarówno z zaburzeń układu szkieletowego, jak i zaburzeń w obrębie więzadeł, mięśni, ścięgien, stawów czy nerwów. Ale dla lekarzy-specjalistów Guardian Clinic ta szeroka dziedzina nauki nie ma żadnych tajemnic.

- Guardian Clinic
badania i konsultacje
USG narządu ruchu
leczenie zachowawcze
operacje ortopedyczne i chirurgia urazowa
medycyna sportowa

W Guardian Clinic specjalizujemy się w leczeniu całego spektrum urazów oraz schorzeń ortopedycznych, z którymi borykają się pacjenci.  W naszej klinice wykonujemy operacje i zabiegi ortopedyczne, m.in. artroskopię stawu kolanowego, rekonstrukcjami chrzęstno-kostnymi a także stawów oraz więzadła krzyżowego (ACL, PLC, MGL,PLC) oraz innymi wrodzonymi lub nabytymi wadami układu ruchu. Proces leczenia opiera się na nowoczesnych technikach operacyjnych oraz diagnostycznych – zwracamy szczególną uwagę, by metody te miały udokumentowane wyniki. Każdy z naszych pacjentów może liczyć na holistyczne, indywidualne podejście i najlepszą opiekę lekarską. 

1000 F 434040920 gmvnjquwYSRcqgf8LPBNeSBVS4OlvRvR - Guardian Clinic

Konsultacje ortopedyczne

Lekarze specjaliści zapraszają na konsultacje ortopedyczne.  Nie potrzebujemy skierowania, wystarczy zapisać się na wizytę do Guardian Clinic,  aby skorzystać z usług ortopedycznych. Kompleksowe leczenie – konsultacje, diagnozę oraz leczenie wykonujemy stacjonarnie w placówce przy ul. Świętojańskiej 20h w Koninie. 

W Guardian Clinic wykonujemy zabiegi i operacje ortopedyczne w trybie jednodniowym oraz stacjonarnym. Zajmujemy się m.i.n urazami oraz zerwanymi ścięgnami, rekonstrukcją i naprawą więzadeł, zespoleniami złamań kości długich w obrębie kończyny górnej i dolnej, rekonstrukcjami chrzęstno-kostnymi czy artroskopią stawu skokowego.  W zakładce „operacje ortopedyczne” znajdziesz wszystkie zabiegi wykonywane przez naszych lekarzy ortopedów.

264669412 449565556796941 2247889820246349601 n - Guardian Clinic
platelet rich plasma preparation syringe with plasma hands 179755 10575 - Guardian Clinic

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze różni się od leczenia szpitalnego. W omawianym przypadku lekarz ortopeda przyjmuje pacjenta w placówce i po przedmiotowym oraz diagnostycznym (obrazowym) badaniu. – wykonacie je Państwo w naszej klinice – określa schemat leczenia odpowiednio sprecyzowany pod dane schorzenie. Ten typ leczenia zaleca się w takich przypadkach jak: stany ostre o dużym nasileniu bólu np. po urazach i kontuzjach, w schorzeniach przeciążeniowych, w fazie zaburzeń czynnościowych, zespołach bólowych czy chorobach przewlekłych narządu ruchu.