Bóle pourazowe, schorzenia reumatyczne i problemy z kręgosłupem mogą poważnie wpłynąć na komfort życia. Odpowiednio dobrana do potrzeb pacjenta rekonwalescencja, np. exogen, fala uderzeniowa, terapia Tecar i ciepłem czy inne zabiegi fizjoterapeutyczne, pomogą złagodzić doskwierający ból.
Fizykoterapia jest jedną z dziedzin fizjoterapii, która do leczenia zwyrodnień wykorzystuje czynniki fizyczne, np. niskie lub wysokie temperatury, a także prąd elektryczny. Terapia ciepłem oddziałuje na zmienione chorobowo miejsca i przyczynia się do relaksacji oraz usprawnienia mięśni, poprawiając komfort poruszania się pacjentów. Wspomniane zabiegi polecane są przede wszystkim pacjentom, którzy zmagają się z przewlekłymi schorzeniami.
W Guardian Clinic oferujemy w ramach fizykoterapii: prądy, fale uderzeniowe, Tecar, Exogen oraz treningi EMS, które wspierają procesy regeneracyjne całego organizmu. Rekonwalescencja z zastosowaniem wspomnianych procedur może być zastosowana w formie głównej kuracji lub leczenia wspomagającego.
ShockMaster 300 to kompaktowy, przenośny aparat przeznaczony do terapii radialną falą uderzeniową RSWT (Radial Shock Wave Therapy). Terapia radialną falą uderzeniową cechuje się wysoką skutecznością dzięki wykorzystaniu wysokiej energii mechanicznej fali infradźwiękowej. Fala uderzeniowa stosowana jest w leczeniu zmian patologicznych występujących w ścięgnach, więzadłach, ale także w mięśniach i układzie kostnym. Jej terapeutyczne działanie wspomaga naturalne procesy regeneracji organizmu, poprawia krążenie krwi.
BTL–6000 SIS (Super Inductive System − Super Indukcyjna Stymulacja) to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. BTL SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów, wpływa na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.
Urządzenie Med4 Elite, rozwija rewolucyjną technologię firmy GameReady, to wielofunkcyjne urządzenie do stosowania podczas rekonwalescencji, przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych.
System umożliwia terapię zimnem bez użycia lodu, terapię ciepłem, terapię szybki kontrast (przemiennie ciepło i zimno), a także przerywaną pneumamtyczną terapię uciskową, zapewniając fizjoterapuetą i pracownikom opieki medycznej elastyczne opcje leczenia, dostosowane do pacjentów, zabiegów, obrażeń oraz etapów rehabilitacji.
Diatermia – powszechniej znana jako Terapia Tecar – to zabieg fizjoterapeutyczny w którym na ludzkie ciało oddziałuje częstotliwość radiowa, mająca zakres od 300kHz do 1MHz, bez wywoływania skurczu mięśni. Ułożenie elektrod na ciele determinuje drogę przepływu prądu, a tym samym zapewnia głęboką, ukierunkowaną, komfortową aplikację, która jest zarówno prosta w obsłudze jak i zarządzaniu. Powstające ciepło powoduje efekt wazodylatacji, zwiększa wymianę substancji pobudzających drenaż w obszarach zapalnych i napływ komórek naprawczych.
Terapia Tecar polega na użyciu elektromedycznych urządzeń, które używają prądów wysokiej częstotliwości do CHEMICZNYCH, CIEPLNYCH, MECHANICZNYCH biostymulacji tkanek z różną opornością.
Terapia Fisiowarm 7.0. Jest najbardziej zaawansowaną i najefektywniejszą jednostką leczenia dysfunkcji kostno-stawowych i związanych z obwodowym układem nerwowym na rynku.
Elektroterapia jest to dział fizykoterapii zajmujący się leczeniem prądem stałym lub zmiennym o różnej częstotliwości. Na tej podstawie wyróżnia się różne rodzaje prądów, m.in. Prądy TENS, NMES, interferecyjne czy diadynamiczne. Działanie prądu na organizm polega na zmniejszeniu dolegliwości bólowych, obrzęków, zmniejszeniu lub zwiększeniu napięcia mięśniowego, poprawieniu ukrwienia oraz przyspieszeniu procesów regeneracyjnych.
Trening EMS to forma innowacyjnego treningu, który oparty jest na elektrostymulacji mięśni. Podczas treningu zakłada się specjalny kombinezon I wykonuje proste ćwiczenia pod okiem instruktora. Dzięki dodatkowej stymulacji prądem efektywność ćwiczęń znacząco wzrasta. Zaletą takiego treningu jest szybsza regeneracja po wysiłku oraz zminimalizowanie ryzyka ewentualnych kontuzji.
Do głównych efektów zalicza się:
- przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
- budowę masy mięśniowej,
- redukcję cellultitu,
- poprawę jędrności skóry.
Aparat EXOGEN przeznaczony jest do nieinwazyjnego leczenia wszystkich defektów (ubytków) kostnych (z wyłączeniem obszaru kręgów oraz czaszki) obejmującego leczenie opóźnionego zrastania kości, braku zrostu, złamań przeciążeniowych oraz zespolenia stawów. Aparat EXOGEN wskazany jest również do przyspieszania procesu gojenia świeżych złamań, naprawy po zabiegach osteotomii, naprawy po zabiegach transportu fragmentu kostnego i naprawy w zabiegach osteogenezy dystrakcyjnej.