Terapia Tecar

Czym jest terapia Tecar?

Jest to innowacyjny zabieg fizykoterapeutyczny z użyciem fali radiowej wysokiej częstotliwości. Fala radiowa użyta w terapii Tecar działa na zasadzie prądu naprzemiennego, którego zakres częstotliwości wynosi 300kHz do 1MHz. Mechanizm działania tej terapii polega na wywołaniu efektu oporu w tkankach, co powoduje że zostają one głęboko ogrzane, dochodzi do stymulacji tkanek, rozszerzenia naczyń krwionośnych, a w efekcie przyspieszenia procesów regeneracji. Do efektów tej terapii zalicza się: biostymulację tkanek, niwelowanie dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęku i ograniczenie stanu zapalnego oraz normalizację patologicznego napięcia mięśniowego.

Zabieg polega na opracowaniu tkanki objętej patologią za pomocą głowicy oraz przy użyciu specjalnego kremu sprzęgającego. Aparat ma dwa tryby: pojemnościowy (kondensacyjny) oddziałujący głównie na powierzchnię ciała – do terapii mięśni oraz rezystywny (oporowy), który oddziałuje na tkanki mniej uwodnione, np. ścięgna, więzadła, tkankę kostną i chrzęstną.

Terapia TECAR ma zastosowanie w rehabilitacji, fizjoterapii sportowej a także kosmetologii, gdzie stosuje się ją w celu ujędrnienia skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Wskazania do terapii:

Przeciwwskazania do terapii: